Endüstriyel Robot Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Endüstriyel Robot Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Endüstriyel RobotGün geçtikçe gelişen, geliştikçe büyüyen üretim teknolojisi artık daha hızlı olmaya ve hızı arttırırken kaliteyi bozmamak zorunda kalmıştır. Bu iki parametrenin beraber artması için yeni arayışlara girilmiş ve endüstriyel robotlar tasarlanmıştır. Endüstride tekrarlı işlemler için insan kullanımı yavaş kalmakta ve bir çok sebeple firelere sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda çalışan personelin bir anlık dikkatsizliği, psikilojik sorunu o an ki işini etkilemekte buda üretilen ürünün kalitesini düşürmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı geliştirilen endüstriyel robotlar hem kaliteli üretimi sağlarken hemde daha hızlı üretim yapılmasına olanak sağlıyor. Örneğin bisküvi paketleme işlemi yapan bir robotun pişmiş bisküvi ile pişmemiş bisküviyi ayırması ve bunları ayrı işlemler yapması üretimde standardizasyon açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu sebeple endüstriyel robot kullanımı git gide zorunlu olmakta ve gelecekte her fabrikada en az bir robotun olması öngörülmektedir.

 

 

Endüstriyel Robotlar Neden Kullanılmalıdır ?

 

Üretimde Verimlilik Artar
            Endüstriyel robotlarla birim zamanda çok daha fazla ürünü daha az fireyle temin etmek mümkünüdür. Küçük hesaplamalarla kendini belli edecek olan bu verimlilik artışı, endüstriyel robotun kendi maliyetini kısa vadede çıkarması ve ardından yatırımcısını kara geçirmesi de en büyük avantajlarındandır.

 

Üretimde Kalite Artar
            Endüstriyel robotlar kendisine verilen işi hem kaliteli hemde standart bir şekilde yaptığı gibi kendinden önce ve sonraki işlemlerde ki hatalarıda en aza indirir. Bu sayede üretimde toptan bir kalite artışına katkı sağlar. Normalde olduğundan daha kaliteli ürün üreten yatırımcı müşteri memnuniyetini arttırarak daha çok firmayla çalışma şansı yakalayacaktır.

 

Üretimin Devamlılığı Artar
             Endüstriyel robotların bir güzel yanıda ağır şartlarda hemen hemen hiç arıza vermeden sürekli olarak standart bir şekilde çalışabilmesidir. Bir insanla kıyaslandığında robotların izin almaması, yemek yeme ihtiyaçlarının olmaması, insan kadar çok hastalanmamaları ön plana çıkmaktadır. Yatırımcının bir endüstriyel robot alması aslında hatta çalışan mevcut personelden daha dikkatlı, daha hızlı ve daha düşük malıyetli bir personel alması gibidir. Endüstriyel robot sayesinde müşterilerinize daha sağlıklı teslim tarihi verebilir ve üretiminizi daha rahat planlayabilirsiniz. Müşterinize verdiğiniz sözleri tutabilecek ve bu sayede saygınlığınız ve güvenilirliğiniz artacaktır. 

 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği
            Endüstriyel robotlar bir insanı olumsuz şekilde etkileyebilecek işlerde rahatlıkla çalışabilir. Onlar için ağır ve tehlikeli işin normal işlerden hiç bir farkı yoktur. İşçi sağlığı ve iş güvenliği olmadan gönül rahatlığıyla endüstriyel robotlara işinizi teslim edebilirsiniz. Önce güvenlik prensibini benimseyen herkesin tehlikeli işlerde mümkünse robot kullanması kaçınılmazdır. Endüstriyel robotlar sayesinde iş kazalarına son verebilirsiniz.

 

Endüstriyel Robot Başlı Başına Avantajdır     

            Endüstriyel robot kullanımı başlı başına bir avantajdır. Üretim maliyetinizin hesabını daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca haftasonu ve bayramlarda robotlar, personeliniz gibi ek mesai ücreti almazlar. Robotlar ile üretim yapan firmaların müşterileriyle iş anlaşması yaparken elleri daha güçlüdür. Üretim hatlarında robot kullanan firmaların daha profesyonel oldukları ve daha büyük göründükleri söylenmektedir. Ayrıca üretimde robotların kullanılması için bir çok kurum sermaye desteği sağlamaktadır. Sizde bu desteklerden yararlanarak üretiminizde endüstriyel robot kullanabilirsiniz.

 

Endüstriyel Delta Robot

 

Firmamızın tasarlamış olduğu yerli delta robot bir çok endüstride kullanılmaya uygundur. Üretimde hızın ve kalitenin arttırılması maksadıyla hazırlamış olduğumuz GT Picker Bee şuan tek yerli delta robot olma özelliği taşımaktadır. Eğer üretim hattınızda delta robot kullanmayı düşünüyosanız bizimle irtibata geçmenizi istiyoruz. Yerli bir firma ile çalışarak hem paranın yurt içinde kalmasını sağlar hemde maliyetlerinizi düşürürsünüz. 

 

GT Picker Bee Hakkında Detaylı Bilgi sahibi olmak için aşağıda ki linke tıklayın.

http://www.turkotomasyon.com/projeler/delta-robot.html

 

Anahtar Kelimeler : endüstriyel robot, endüstriyel robotlar, endüstriyel delta robot, delta robot, endüstriyel robot firmaları, endüstriyel robot ne işe yarar, endüstriyel robot nerelerde kullanılır, endüstriyel robotların avantajları nelerdir ?