Hakkımızda

Hakkımızda

 

Gençtürk OtomasyonGençtürk Otomasyon firması 2005 yılında Perpa Ticaret Merkezinde ticari hayatına başlamıştır. Murat TUNCİNAR ve Uğur TUNCİNAR tarafından bir aile şirketi olarak kurulan firmamız bugüne kadar bir çok sektöre hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir.

 

Firmamız ilk kurulduğu yıllarda servolu flowpack makinalarını geliştiren ve otomasyonuna yenilik katan öncü firmalar arasındadır. Bir çok makina üreticisi konumunda bulunan şirketler ile sistem entegratörü olarak iş birliği ve partnerlik yapmıştır. Alanında kazanmış olduğu ileri otomasyon teknolojileri ve mekanik alanında mühendislik bilgilerini ve deneyimlerini birleştirerek kendi makina üretim parkurunu ve mühendislik ekibini 2012 yılında faaliyete geçirmiştir.


Gençtürk Otomasyon çalışmalarını sürekli yenileyerek gelişen teknolojiyi takip etmiştir. Bu bağlamda endüstriyel robotik uygulamaları için Ar-Ge çalışmalarına 2011 yılında başlamıştır ve halen bu çalışmaları devam ettirmektedir. Bu çalışmaların sonucu olarak ürettiği ilk endüstriyel robot olan Delta Robot'un satışına 2014 yılında başlamıştır. Bununla beraber Scara Robot, Puma Robot ve endüstriyel ağır iş robotu Ar-Ge faaliyetleri devam etmektedir. Gelecek yıllarda bu robotların satışına hazırlanmaktadır. 

 

Firmamızın amacı ilerleyen yıllarda Avrupa ve Orta Doğu'da bulunan sayılı robot firmalarının arasına girmektir. Bu hedefler doğrultusunda Türkiye'nin üreterek büyümesine katkı sağlamayı kendimize milli bir borç bilmekteyiz. 

< <

Gençtürk Otomasyon

 

Gençtürk Otomasyon  Makina Elektrik ve Elektronik San. Tic. Ltd. Şti.